Ettevõtte lugu:

Kaubanduslepingud, mis toovad Euroopa innovatsiooni maailma

Kaubanduslepingud, mis toovad Euroopa innovatsiooni maailma

Lithoz on Austria ettevõte, mis toodab 3D-printereid teadusuuringuteks ning auto-, lennundus- ja meditsiinitööstuses. Asutajad ühendasid oma oskused masinaehituse ja materjaliteaduse alal, luues 2011. aastal Viini Tehnikaülikooli võrsefirma.

Vaba liikumine on ettevõtjatele hea

Lithozi äritegevuse kolmes aspektis on reisimise lihtsus väga oluline. Esiteks on kaubandusmessidel oluline osa nende turundusstrateegias. Lithozi kontohaldur Katharina Hofhansl ütleb, et kuna kaubanduslepingutega riikidesse on lihtsam reisida, osalevad nad tõenäolisemalt nende riikide kaubandusmessidel. Vastupidi, „kui see on liiga keeruline, teeme seda vähem, seega läheme Hiinasse iga kahe aasta järel, mitte igal aastal“.

Teiseks reisivad Lithozi teenindustehnikud kogu maailmas, et oma printereid teenindada. Näiteks ELi ja Kanada vaheline kaubandusleping (CETA) lihtsustab selgelt selliste ELi ettevõtjate nagu Lithoz müügijärgse teenuse osutamist Kanadasse, võimaldades neil saata hooldusinsenere ja muid spetsialiste.

Kolmandaks pakub Lithoz konsultatsiooniteenust klientidele, kes reisivad oma Viini kontoritesse kaks kuni kolm päeva, et kasutada oma ettevõttesisest oskusteavet. Kaubanduslepingu sõlminud riikidest pärit klientide jaoks on ärireisid sujuvad ja keerukad.

Kaubanduslepingud väldivad probleeme

Lithoz tunneb kaubanduslepingute väärtust oma väiksemates veo- ja tollikuludes. Neil on ekspordiprotsessi juhtiv kaheliikmeline meeskond ning seda on lihtsam toetada, kui seda toetab kaubandusleping.

Kaubanduslepingud lihtsustavad meil äritegevust.
Katharina Hofhansl, Lithoz

Pr Hofhansl juhtis tähelepanu probleemidele, millega nad on kokku puutunud USA-le müümisel, kellega ei ole kaubanduslepingut sõlmitud. Austria äriühingul oli Ameerika Ühendriikides äritegevus nii keeruline, et ta asutab seal ettevõtte tõkete ületamiseks. See on koormav töö kõigi ettevõtete ja eelkõige väiksemate ettevõtete jaoks. Võrdluseks võib tuua, et Lithoz müüs oma tooteid Kanada klientidele CETA alusel ja leidis, et protsess on väga lihtne.

Praegu töötab kogu maailmas 80 Lithoz 3D printerit ja 50 % nende müügist toimub väljaspool Euroopat.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid