Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Umowy handlowe wprowadzające na świat innowacje w Europie

Umowy handlowe wprowadzające na świat innowacje w Europie

Lithoz jest austriacką firmą produkującą drukarki 3D do celów badawczych, a także w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i medycznym. Założyciele połączyli swoje umiejętności w zakresie inżynierii mechanicznej i materiałoznawstwa, tworząc w 2011 r. ten wyodrębnienie z Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu.

Swoboda przemieszczania się jest korzystna dla biznesu

Łatwość podróżowania jest bardzo ważna dla trzech aspektów działalności Lithoz. Po pierwsze, pokazy handlowe stanowią kluczowy element ich strategii marketingowej. Katharina Hofhansl, kierownik ds. rachunków Lithoz, twierdzi, że ponieważ łatwiej jest podróżować do krajów, które zawarły umowy handlowe, są one bardziej skłonne uczestniczyć w targach handlowych w tych krajach. Z drugiej strony, „jeżeli jest to zbyt trudne, robimy to mniej, a więc co dwa lata, a nie co roku”.

Po drugie, technicy usług Lithoz podróżują po całym świecie, aby obsługiwać swoje drukarki. Na przykład umowa handlowa UE z Kanadą (CETA) wyraźnie ułatwia unijnym przedsiębiorstwom takim jak Lithoz świadczenie usług posprzedażnych do Kanady, umożliwiając im wysyłanie inżynierów obsługi technicznej i innych specjalistów.

Po trzecie, Lithoz oferuje usługi doradcze klientom, którzy udają się do swoich biur w Wiedniu przez okres od dwóch do trzech dni, aby skorzystać ze swoich wewnętrznych ekspertyz. Dla klientów pochodzących z krajów objętych umową handlową podróże służbowe są płynne i nieskomplikowane.

Umowy handlowe zapobiegają problemom

Lithoz rzeczywiście czuje się wartością umów handlowych w postaci obniżonych kosztów transportu i ceł. Dysponują oni dwuosobowym zespołem zarządzającym procesem wywozu i łatwiej jest go poprzeć umową handlową.

Umowy handlowe ułatwiają nam prowadzenie działalności gospodarczej.
Katharina Hofhansl, Lithoz

Hofhansl zwróciła uwagę na problemy, jakie napotkała przy sprzedaży do Stanów Zjednoczonych, z którymi nie ma umowy handlowej. Austriackie przedsiębiorstwo uważało, że prowadzenie działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych jest tak trudne, że założyło tam przedsiębiorstwo w celu pokonania barier. Jest to uciążliwa praca dla każdego przedsiębiorstwa, a zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw. Dla porównania, Lithoz sprzedała swój produkt klientom kanadyjskim w ramach CETA i uznała ten proces za bardzo prosty.

Obecnie na całym świecie działa 80 drukarek litotoz 3D, a 50 % ich sprzedaży odbywa się poza Europą.

Udostępnij tę stronę: