Zkušenosti podniků:

Obchodní dohody přinášející evropské inovace do světa

Obchodní dohody přinášející evropské inovace do světa

Lithoz je rakouská společnost vyrábějící 3D tiskárny pro výzkum, jakož i pro automobilový, letecký a zdravotnický průmysl. Zakladatelé spojili své dovednosti v oblasti strojírenství a vědy o materiálech, čímž se v roce 2011 vytvořili na Technické univerzitě ve Vídni.

Svoboda pohybu je dobrá pro podniky

Snadnost cestování je velmi důležitá pro tři aspekty činnosti města Lithoz. Za prvé, obchodní představení jsou klíčovou součástí jejich marketingové strategie. Katharina Hofhanslová, manažerka účtu v Lithoz, uvádí, že vzhledem k tomu, že je snazší cestovat do zemí s obchodními dohodami, je pravděpodobnější, že se v těchto zemích zúčastní obchodních výstav. Naopak, „jestliže je to příliš obtížné, děláme to méně, takže do Číny směřujeme každý druhý rok, a nikoli každý rok“.

Zadruhé, Lithozští servisní technici cestují po celém světě, aby obsluhovali své tiskárny. Například obchodní dohoda EU s Kanadou (CETA) výslovně usnadňuje podnikům z EU, jako je Lithoz, poskytovat poprodejní služby Kanadě tím, že jim umožňuje vyslat inženýry údržby a další odborníky.

Zatřetí, Lithoz nabízí poradenskou službu klientům, kteří na dva až tři dny cestují do svých kanceláří ve Vídni, aby využili svých interních odborných znalostí. Pro klienty pocházející ze zemí, na něž se vztahují obchodní dohody, jsou služební cesty bezproblémové a nekomplikované.

Obchodní dohody předcházejí problémům

Lithoz skutečně pociťuje hodnotu obchodních dohod ve svých snížených nákladech na dopravu a cla. Mají dvoučlenný tým, který řídí proces vývozu, a je snazší, pokud je podpořen obchodní dohodou.

Obchodní dohody nám usnadňují podnikání.
Katharina Hofhansl, Lithoz

Paní Hofhansl poukázala na problémy, s nimiž se setkala při prodeji do USA, s nimiž nebyla uzavřena obchodní dohoda. Rakouská společnost se domnívala, že podnikání v USA je tak obtížné, že tam založila společnost, aby překonala překážky. To představuje zátěž pro jakoukoli společnost, a zejména pro menší společnosti. Pro srovnání, Lithoz prodal svůj produkt kanadským klientům v rámci dohody CETA a dospěl k závěru, že tento proces je velmi jednoduchý.

Po celém světě je v provozu 80 Lithoz 3D tiskáren a 50 % jejich prodeje je mimo Evropu.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy