Divpusējā kumulācija

 

Divpusējā kumulācija ļauj uzskatīt, ka preferenciālās partnervalsts izcelsmes materiāliem (piemēram, daļām, komponentiem) ir ES izcelsme, ja tos izmanto, lai izgatavotu citu ražojumu ES (un otrādi).

  • Tas ir kumulācijas pamatveids un ir kopīgs visiem ES tirdzniecības nolīgumiem.
  • Divpusējai kumulācijai var izmantot tikai noteiktas izcelsmes materiālus.
  • Ražošanai jāpārsniedz nepietiekamas darbības valstī, kurā notika pēdējais pārstrādes posms.

ES un Čīles divpusējās kumulācijas piemērs saskaņā ar ES un Čīles asociācijas nolīgumu

Lupatas, kas klasificētas HS apakšpozīcijā 6307.10, ir izgatavotas ES, izmantojot Čīles izcelsmes audumu un nenoteiktas izcelsmes šujamos diegus no Ķīnas. No Čīles importētais audums veido 45 % no auduma ražotāja cenas un 10 % no šujamo diegu vērtības.

ES un Čīles asociācijas nolīguma noteikums par konkrētiem ražojumiem paredz, ka nenoteiktas izcelsmes materiālu vērtība nedrīkst pārsniegt 40 % no ražojuma ražotāja cenas.

Pateicoties divpusējai kumulācijai, no Čīles importēto audumu uzskata par ES izcelsmes audumu. Ja tīrīšanas apģērbus eksportē uz Čīli, tos uzskata par ES izcelsmes materiāliem (šūšanas diegu), kas nepārsniedz 40 % no ražojuma ražotāja cenas.

Divpusējās kumulācijas piemērs starp ES un Melnkalni saskaņā ar Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu (PEM) konvenciju

Mūzikas instrumentu, kas klasificēts HS 92. nodaļā un kura izcelsme ir ES, eksportē uz Melnkalni, kur to turpmāk apstrādā vai pārstrādā (ar lakošanu). Pārstrāde pārsniedz “minimālās darbības”, kas noteiktas PEM konvencijā, tāpēc, ja galaproduktu eksportē atpakaļ uz ES, tas kvalificējams kā Melnkalnes izcelsmes produkts.

Tiešās saites