Uzņēmuma pieredze:

Šķēršļu likvidēšana Eiropas dzērienu uzņēmums saņem pienācīgu aizsardzību produktiem ar preču zīmēm

Šķēršļu likvidēšana Eiropas dzērienu uzņēmums saņem pienācīgu aizsardzību produktiem ar preču zīmēm

Pēdējos gados mūsu uzņēmums guva ievērojamu labumu no tirdzniecības šķēršļu novēršanas mūsu eksporta tirgos.

Christian Porta
priekšsēdētājs & amp, izpilddirektors
Pernod Ricard EMEA

Mūsu uzņēmums

Pernod Ricard grupa, kas izveidota 1975. gadā, apvienojoties ar Pernod, pakāpeniski ir kļuvusi par pasaules līdzvadītāju vīnu un stipro alkoholisko dzērienu ražošanas nozarē.Tagad tajā ir iekļauts vispusīgākais augstākās kvalitātes zīmolu portfelis šajā nozarē.  

Mūsu uzņēmumā ir vairāk nekā 18 000 darbinieku visā pasaulē, un tas darbojas vairāk nekā 85 saistītu uzņēmumu un 100 ražotņu ietvaros. Pernod Ricard ir cieši apņēmies īstenot ilgtspējīgas attīstības politiku un veicina atbildīgu alkohola lietošanu.

Tirdzniecība brīvā un taisnīgā globālā vidē ir būtiska mūsu uzņēmuma izaugsmei.

Spēja tirgoties brīvā un taisnīgā globālā vidē ir būtiska mūsu uzņēmuma izaugsmei.Tā palīdz radīt darbvietas Eiropā, palielināt mūsu ietekmi visā pasaulē un palielināt ieguldījumus, tostarp atverot jaunas ražošanas un izplatīšanas iekārtas ES valstīs.

Lielākā daļa mūsu galveno zīmolu ir aizsargāti ar ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm, kas nozīmē, ka mēs nevaram un pat nevēlamies pārcelt ražošanu uz trešām valstīm.Tas nozīmē arī to, ka mēs paļaujamies uz ES tirdzniecības politiku, lai atvērtu tirgus un novērstu tirgus piekļuves šķēršļus.Pateicoties arvien nozīmīgākajam ES tirdzniecības politikas elementam – tirgus piekļuves partnerībai, kas apvieno Eiropas Komisiju un dalībvalstis kopā ar mūsu Eiropas asociāciju – gariem “EUROPE”, – mēs varam ātri ziņot par visiem šķēršļiem, ar kuriem saskaramies. Pēdējos gados mūsu uzņēmums guva ievērojamu labumu no tirdzniecības šķēršļu novēršanas mūsu eksporta tirgos.

Tirgus piekļuves gadījumu izpēte: Jauns šķērslis Kazahstānā

Intelektuālā īpašuma aizsardzība ir būtiska, lai mūsu vīnus un stipros alkoholiskos dzērienus varētu efektīvi tirgot trešās valstīs. Kazahstānā ir preču zīmju aizsardzības režīms, kas aizliedz laist tirgū preces bez preču zīmju tiesību īpašnieka piekrišanas. To sauc par reģionālās izsmelšanas principu, un tas ir līdzīgs ES piemērojamam principam. Diemžēl vairākus gadus Kazahstāna to nav pareizi īstenojusi.

Tas bija būtisks šķērslis mūsu uzņēmējdarbības attīstībai Kazahstānā, kas ir strauji augošs Pernod Ricard tirgus. Mēs nevarējām paļauties uz juridisko noteiktību un paredzamību, kas ir ļoti svarīgi uzņēmējdarbībā.

Tagad ir atrisināts ES tirgus piekļuves partnerības ietvaros

Mēs ierosinājām šo jautājumu ES tirgus piekļuves konsultatīvajai komitejai, kas izraisīja ātru rīcību ar Eiropas Komisijas un dalībvalstu starpniecību. Tā kā ES ar Kazahstānu vairākkārt saistībā ar tirgus piekļuves stratēģiju un pēc Padziļinātas partnerības un sadarbības nolīguma (EPCA) pieņemšanas ir palielinājusi šo šķērsli, Kazahstāna ir labojusi interpretāciju. Tā rezultātā tagad mums ir tiesības novērst mūsu aizsargāto ražojumu neatļautu importu Kazahstānā. Reģionālās izsmelšanas principa pareiza īstenošana palīdz novērst negodīgu konkurenci, nodrošina, ka importēto produktu kvalitāte nepasliktinās, un mazina iespēju, ka tirgū nonāk viltoti produkti. Tas arī garantē, ka patērētāji saņem to, par ko viņi maksā.

 

Nozares viedoklis

EiropasStipro alkoholisko dzērienu asociācija lēš, ka šī nozare tieši un netieši nodarbina 1 miljonus darba ņēmēju Eiropā un nodrošina pozitīvu neto tirdzniecības bilanci 9 miljardu eiro apmērā ES ekonomikā gadā. Eiropas pārtikas un dzērienu nozarē ir 289 000 uzņēmumu. Deviņi no desmit ir mazāki uzņēmumi, un 18 000 eksportē savus produktus uz 130 pasaules tirgiem. To izaugsmes un nodarbinātības līmeni atbalsta ES tirgus piekļuves stratēģijas pozitīvie rezultāti.

Mēs arī guvām juridisko noteiktību, kad Kazahstānas Augstākā tiesa apstiprināja likuma interpretāciju, kas ir pirmais spriedums, ar kuru civilprasība pret neatļautu importētāju ir bijusi sekmīga. Tas faktiski radīja spēcīgu precedentu turpmākiem pasākumiem pret nepilnvarotiem importētājiem un atjaunoja mūsu uzticību preču zīmju aizsardzībai Kazahstānā.

Mēs ceram, ka Komisija turpinās atbalstīt mūs Kazahstānā, jo īpaši ņemot vērā satraucošās diskusijas par paralēlās tirdzniecības legalizāciju Eirāzijas muitas savienībā.

Eiropasstipro alkoholisko dzērienu ģenerāldirektors Pols Skehans (Paul Skehan) sacīja: Iepriekš minētais gadījums Kazahstānā ir labs piemērs tirgus piekļuves partnerības praktiskajai ietekmei. Tas nāks par labu visiem uzņēmumiem – gan maziem, gan lieliem uzņēmumiem, kas darbojas šajā tirgū, un palīdzēs radīt labvēlīgu vidi eksporta pieaugumam.

Pēdējos gados tirgus piekļuves partnerība ir palīdzējusi risināt jautājumus Kolumbijā, Brazīlijā, Ķīnā un Krievijā. Ņemot vērā protekcionisma pieaugumu, ir svarīgi, lai mēs kā vadošā eksporta nozare varētu turpināt paļauties uz Tirgus piekļuves partnerības regulējumu, lai īstenotu starptautiskos tirdzniecības noteikumus un palīdzētu uzņēmumiem izmantot iespējas pasaules tirgos.

 

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites