Uzņēmuma pieredze:

Derīgo izrakteņu ieguve Japānā

Derīgo izrakteņu ieguve Japānā

Kopš ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīguma stāšanās spēkā 2019. gada februārī Marin Baturov tirdzniecība ar Japānu ir ievērojami palielinājusies. Marin Baturov ir ģimenei piederošs dabiskā akmens piegādātājs, kas atrodas Bulgārijā. Tās dibinātas 1996. gadā, un tām ir pieredze tirdzniecībā ar Japānu gan pirms, gan pēc nolīguma stāšanās spēkā. Bulgārijas firmai tirdzniecības nolīguma praktiskās priekšrocības ir skaidri redzamas attiecībā uz eksportu uz reģionu.

Japānai ir ļoti stingra muitas kontrole, taču partnerattiecību nolīgums ir atvieglojis šo šķērsli ES eksportētājiem. Viens no lielākajiem uzlabojumiem Eiropas uzņēmumiem ir dokumentu skaita samazināšana.
Irina Gueorguieva, Marin Baturov eksporta vadītāja

Viegla eksportēšana

Pirms vienošanās Marin Baturov bija jāiesniedz fitosanitārais sertifikāts, kas vajadzīgs, lai nosūtītu augu izcelsmes sūtījumus, izcelsmes sertifikāts, rēķins, iepakojuma satura saraksts un fumigācijas sertifikāts. Pateicoties tirdzniecības nolīgumam starp ES un Japānu, Japānas muita vairs nepieprasa fitosanitāro sertifikātu un izcelsmes sertifikātu no Eiropas uzņēmumiem. Turklāt ES eksportētāji uz Japānu tagad var veikt šo procesu tiešsaistē, un tas nozīmē, ka Marina Baturovas eksporta komanda tagad ietaupa daudz laika dokumentu apstrādei. Šim tiešsaistes procesam ir vēl viena priekšrocība uzņēmumiem – tas ievērojami samazina kurjeru izmaksas. Iepriekš Marin Baturov šos dokumentus papīra formātā bija jānosūta atsevišķi, izmantojot dārgus starptautiskus kurjerus. Tagad ir vajadzīgi tikai daži klikšķi uz peles.

Kopumā Gueorguieva kundze lēš, ka "Bulgārija ir aizkavējusies par vienu dienu un vēl viena diena kavējas Japānas muitā par katru sūtījumu. Pateicoties tirdzniecības nolīgumam, divas dokumentu apstrādes un pārbaužu dienas tagad ir aizstātas ar ļoti vienkāršu desmit minūšu procesu.”

Japānas tirgus izpratne

Gueorguieva kundze saka, ka “Japānas tirgus ir ļoti atšķirīgs no Eiropas, un tas maksā uzņēmumiem, lai patiešām izprastu šīs atšķirības.” Marin Baturov jau bija daži klienti Japānā, kad tie piedalījās ES finansētā misijā Japānā (EU Gateways Business Avenues Programme), lai uzzinātu vairāk par uzņēmējdarbības kultūru un sazinātos ar jauniem potenciālajiem klientiem. “Japānā mēs uzzinājām, ka viņiem ir ļoti augsti standarti,” saka Gueorguieva kundze. Piemēram, Japānas tirgū ir zema pielaide attiecībā uz graudu vai dabiskā akmens krāsas izmaiņām, tāpēc Marin Baturov pastāvīgi cenšas nodrošināt ļoti konsekventu produktu. Gueorguieva kundze saka, ka “viņi ir smagi strādājuši, lai attaisnotu Japānas importētāju cerības, kuri savukārt ir izrādījušies ļoti apņēmušies darījumu attiecībās.” Tā ir šo attiecību stiprā puse, kas padara Japānu par “smalku tirgu”.

Pārdošana pasaules mērogā, uzvarēšana vietējā tirgū

Pēdējos gados Marin Baturov ir palielinājis savu darbaspēku līdz aptuveni 45 cilvēkiem, pateicoties pasūtījumu pieaugumam no Japānas, kas tagad veido 13 % no pārdošanas apjoma. Arī uzņēmuma vietējie iepakojuma un saistīto materiālu piegādātāji gūst labumu no eksporta pieauguma uz Japānu. Tam par iemeslu ir ne tikai apjoma pieaugums, bet arī kultūras atšķirības. Japānas patērētāji sagaida, ka viņu produkti būs stipri un atsevišķi iepakoti, un akmens nav atšķirīgs. Tāpēc Marin Baturov eksportē savu akmeņu uz Japānu mazās, individuāli iepakotās partijās, pielāgojoties tam, ka Japānas dārzi ir vidēji tikai 5 m² salīdzinājumā ar vidēji 50 m² Eiropā. Šīm mazākajām iepakojuma partijām ir vajadzīgs vairāk iepakojuma materiālu (paletes, naglas, folija u. c.), ko Marina Baturova iegūst vietējā mērogā.

Marin Baturov tirdzniecības pieaugums ar Japānu ir radījis negaidītu labumu Eiropas patērētājiem. “Japānā klients ir karalis,” saka Gueorguieva kundze, un Marina Baturova ir uzlabojusi klientu apkalpošanas līmeni, lai nodrošinātu atbilstību šiem augstajiem standartiem par labu klientiem Eiropā. Tas parāda, kā ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgums un pat visi ES tirdzniecības nolīgumi rada milzīgu ietekmi, kas nāk par labu mums visiem.

Saites

Izcelsmes noteikumi

ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgums

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites