Version: 1.6.1.43 (2021-05-06 14:34)
Uzņēmuma pieredze:

Mazāks birokrātiskais slogs, vairāk laika inovācijai

Mazāks birokrātiskais slogs, vairāk laika inovācijai

Ja es varētu apkopot labumu no tirdzniecības nolīgumiem, tas būtu saīsinātais laiks.

Jan
Sova līdzīpašniece, Workswell

Workswell projektē un ražo termiskās attēlveidošanas kameras, sistēmas un risinājumus ugunsgrēku profilaksei, lauksaimniecībai, drošībai, medicīniskai pārbaudei u. c.

Produkti ietilpst “divējāda lietojuma preču” kategorijā, kas nozīmē, ka tās var izmantot gan civiliem, gan militāriem mērķiem, un tāpēc tās tiek stingri reglamentētas. Divējāda lietojuma preču imports un eksports var būt sarežģīts. Piemēram, Workswell termiskās attēlveidošanas kameras ir ļoti specifiskas preces, un papildus parastajai eksporta dokumentācijai ir vajadzīgas tirdzniecības atļaujas un licences. Tas viss nozīmē vienu lietu: rakstu darbi. Workswell pārdošanas un administrācijas darbinieki uzskata, ka, pārdodot preces saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu, rodas “samazināts administratīvais slogs”. Viss eksporta process ir vienmērīgāks, un tam ir plaša ietekme uz to uzņēmējdarbību.

Muitas iekarošana

Ar klientiem visā pasaulē Sova kungs saskata lielu atšķirību starp darījumu veikšanu ar tirdzniecības līgumu un bez tā. Viņš skaidro vienkāršoto administratīvo procedūru domino efektu: “Administratīvo izmaksu samazināšana tieši ietekmē produktu cenas, lai mūsu tehnoloģijas kļūtu konkurētspējīgākas.” Klienti gūst labumu no šīs ekonomiskās cenas un arī no ātrākas piegādes, jo ir mazāk kavējumu muitā. Nav pārsteidzoši, ka uzņēmums Workswell uzskata, ka “tirdzniecības nolīgumu rezultātā pārdošanas apjomi noteikti ir palielinājušies”, uzskata Sova.

Dokumentu skaita samazināšana veicina nodarbinātību

Turklāt, kad uzņēmums Workswell ietaupa administratīvās izmaksas, tas vienmēr izmanto iespēju atkārtoti ieguldīt savās tehnoloģijās. Tas ir nepieciešams, lai saglabātu uzņēmuma vadošo pozīciju un radītu vairāk darbavietu vietējā līmenī, jo tas var pieņemt darbā vairāk attīstītāju. Pašlaik Workswell Čehijas Republikā nodarbina 24 cilvēkus. Tā arī atbalsta vietējo ekonomiku, ja iespējams, izmantojot vietējos iepirkumus. Piemēram, lielākā daļa to mehānisko sastāvdaļu tiek iegādātas Čehijas Republikā.

Kā zina visi MVU, administratīvās procedūras var patērēt daudz darba stundu. Samazinot šo slogu, tirdzniecības nolīgumi pozitīvi ietekmē Workswell klientu apkalpošanu, tehnoloģiju un galu galā arī ieņēmumus.

Kļūt par globālo procesu dalībnieku

2010. gadā Sova kungs un divi no viņa kolēģiem inženierzinātņu studentiem Čehijas Tehniskajā universitātē izveidoja šo jaunuzņēmumu Prāgā. Sova kungs saka, ka uzņēmums “no paša sākuma bija orientēts uz eksportu, sākot ar Eiropu un vēlāk visā pasaulē”. Viņš veica interneta pētījumus un apmeklēja gadatirgus, lai apzinātu potenciālos klientus un sazinātos ar tiem. Trīs darbības gados eksports patiešām pagāja. Līdz 2020. gadam tikai 15 % no Workswell pārdošanas apjoma bija uz Čehijas tirgu, un 50 % no pārdošanas apjoma tika veikti ārpus ES uz tādām valstīm kā Čīle, Dienvidkoreja, Moldova, Izraēla, Turcija, Kanāda, Japāna u.c.

Kopumā mēs dodam priekšroku pārdošanai valstīm, ar kurām noslēgti tirdzniecības nolīgumi.

Jan Sova
Workswell
Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites