Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Umowa handlowa wzmacnia stosunki z Koreą Południową

Od 2011 r. wywóz z Saksonii do Korei Południowej wzrósł o ponad 50 %. Umowa handlowa między Unią Europejską a Republiką Korei jest solidną, wiarygodną i kompleksową podstawą.

Thomas Horn, dyrektor
zarządzający
Saxony Economic Development Corporation

Wyższy eksport oznacza większą produkcję i więcej miejsc pracy dla niemieckiego przedsiębiorstwa optiplan z siedzibą w Oelsnitz w Saksonii. Producent tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami ustanowił bardziej konkurencyjną obecność w Korei Południowej i odnotował wzrost aktywności gospodarczej - wszystko dzięki umowie handlowej UE i wynikających z niej korzyściom, takim jak uproszczone procedury transportu i zniesienie ceł. Obejrzyj film, aby zobaczyć, jak również możesz zacząć korzystać z unijnych umów handlowych.

Wzrost naszego eksportu wynikający z naszej bardziej konkurencyjnej obecności na rynku za granicą jest kluczowym skutkiem umowy handlowej. Prowadzi to do wzrostu aktywności gospodarczej, o czym świadczy wzrost eksportu, a także wzrost popytu na nasze produkty za granicą. Doprowadziło to do wzrostu naszej produkcji w Oelsnitz i tym samym pomogło nam w zabezpieczeniu miejsc pracy w Niemczech.

Robert Garbe
Export Sales Manager, optiplan
Udostępnij tę stronę: