Príbeh spoločnosti:

Obchodná dohoda posilňuje vzťahy s Južnou Kóreou

Od roku 2011 sa vývoz zo Saska do Južnej Kórey zvýšil o viac ako 50 %. Obchodná dohoda medzi Európskou úniou a Kórejskou republikou je silným, spoľahlivým a komplexným základom.

Thomas Horn
výkonný riaditeľ
Sasko pre hospodársky rozvoj

Vyšší vývoz znamená väčšiu produkciu a viac pracovných miest pre nemeckú spoločnosť optiplan so sídlom v Oelsinzi v Sasku. Výrobca plastov zosilnených z optických vlákien si vytvoril konkurenčnejšiu prítomnosť v Južnej Kórei a zaznamenal zvýšenú hospodársku činnosť – všetko vďaka obchodnej dohode EÚ a výhodám, ktoré z nej vyplývajú, ako sú zjednodušené postupy prepravy a odstránenie ciel. Pozrite si video a dozviete sa, ako môžete začať využívať výhody obchodných dohôd EÚ.

Zvýšenie nášho vývozu vyplývajúce z našej konkurenčnejšej prítomnosti na trhu v zahraničí je kľúčovým účinkom obchodnej dohody. To vedie k zvýšenej hospodárskej aktivite ilustrovanej vyšším vývozom, ako aj vyšším dopytom po našich výrobkoch v zahraničí. To viedlo k zvýšeniu našej produkcie v Oelsniciz, čo nám pomohlo zabezpečiť si pracovné miesta v Nemecku.

Robert Garbe
Export Sales Manager, optiplan
Zdieľať túto stránku:

Rýchle odkazy