Zkušenosti podniků:

Inteligentnější lékařské zobrazování díky technologicky vyspělým kontrolám

Inteligentnější lékařské zobrazování díky technologicky vyspělým kontrolám

Pro-Project je polská společnost na velmi specializovaném trhu. Přibližně 40 % jejího prodeje směřuje mimo Evropu, takže obchodní dohody EU hrají významnou úlohu v jejím podnikání. Společnost dodává pantomové sady, což jsou nástroje používané k hodnocení, analýze a vylepšování výkonnosti lékařského zobrazovacího vybavení. Na začátku byly sady určeny pro odvětví zubního lékařství, ale Pro-Project nyní prodává sady phantomů a související software pro mamografii, ultrazvuky, magnetické rezonance, radioterapii a další testovací zařízení.

Sladění norem pro hladší obchod

Od roku 2009 začal projekt Pro-Project zkoumat zahraniční trhy. V letech 2009 a 2010 byl vybrán, aby se zúčastnil programu EU Gateway pro Japonsko. Díky tomu se dozvěděla hodně informací o japonském trhu a o významu integrace systémů ISO s cílem prokázat řízení a zajištění kvality. V rámci dohody o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem se Japonsko zavázalo k přijetí mezinárodních norem, jako je ISO, a k dalšímu sladění s nimi. To znamená, že evropské podniky, jako je Proprojekt, musí splňovat pouze jeden soubor norem pro vývoz svých výrobků, a vyhnout se tak zdvojování certifikační činnosti.

Administrativní úkony potřebné pro vývoz do Japonska se velmi snadno daří řídit
Dr. Rafału Kartaszyńskimu, výkonnému řediteli Pro-Projectu.

Japonsko se od té doby stalo rozsáhlým trhem pro Pro-Project. Dr. Rafał Kartaszyński je druhá generace, která pracuje v rodinném podniku, a říká, že „je nyní jedním z pěti nejlepších trhů“.

Obchodní dohody mohou obcházet potřebu místních dceřiných společností

Proprojekt se díky sbližování právních předpisů a racionalizovaným postupům, které obchodní dohody EU přinášejí, i nadále rozšiřuje mimo Evropu.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy