Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Inteligentniejsze obrazowanie medyczne dzięki kontrolom zaawansowanych technologii

Inteligentniejsze obrazowanie medyczne dzięki kontrolom zaawansowanych technologii

Projekt jest polskim przedsiębiorstwem na bardzo niszowym rynku. Około 40 % jej sprzedaży odbywa się poza Europą, zatem umowy handlowe UE odgrywają dużą rolę w jej działalności. Przedsiębiorstwo dostarcza zestawy fantomowe, które są narzędziami wykorzystywanymi do oceny, analizy i dostosowania wydajności medycznych urządzeń do przetwarzania obrazu. Na początku zestawy te były przeznaczone dla sektora stomatologicznego, ale Pro-Project sprzedaje obecnie zestawy phantomowe i związane z nimi oprogramowanie do mammografii, ultradźwięków, rezonansu magnetycznego, radioterapii i innych urządzeń testujących.

Dostosowanie norm dla sprawniejszego handlu

Od 2009 r. projekt rozpoczął analizę rynków zagranicznych. Wybrano go do udziału w unijnym programie bramy sieciowej do Japonii w 2009 i 2010 r. Dzięki temu Komisja dowiedziała się wiele o rynku japońskim i o znaczeniu integracji systemów ISO w celu wykazania zarządzania jakością i zapewnienia jakości. W ramach umowy o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią Japonia zobowiązała się do przyjęcia i dalszego dostosowania do norm międzynarodowych, takich jak ISO. Oznacza to, że europejskie przedsiębiorstwa, takie jak projekt, muszą spełniać tylko jeden zestaw norm, aby eksportować swoje produkty, a tym samym unikać powielania prac certyfikacyjnych.

Formalności związane z eksportem do Japonii stały się bardzo łatwe w zarządzaniu
dr Rafałem Kartaszyńskim, dyrektorem zarządzającym Pro-Project.

Od tego czasu Japonia stała się znaczącym rynkiem pro-projektu. Dr Rafał Kartaszyński jest drugim pokoleniem pracującym w firmie rodzinnej i twierdzi, że „jest obecnie jednym z naszych pięciu największych rynków”.

Umowy handlowe mogą obejść zapotrzebowanie na lokalne jednostki zależne

Proprojekt nadal rozwija się poza Europą dzięki dostosowaniu przepisów i usprawnionym procesom wynikającym z umów handlowych UE.

Udostępnij tę stronę: