Zkušenosti podniků:

Kybernetická bezpečnost a okruh důvěry

Kybernetická bezpečnost a okruh důvěry

Odvětví kybernetické bezpečnosti a obchodní dohody EU mají společný základ – důvěru! Compumatica je rodinný podnik se sídlem v Nizozemsku, který má začít vyvážet do Japonska díky obchodní dohodě EU. Vzhledem k tomu, že firmy na celém světě uvádějí nárůst kybernetických útoků, význam a hodnota řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti se nutně zvýšily. To je případ, kdy podnik Compumatica postupuje s téměř 30letou zkušeností s šifrováním a bezpečností sítí. Tento nizozemský podnik vyvíjí, vyrábí a zavádí vysoce bezpečnostní řešení problémů v oblasti kybernetické bezpečnosti. 

Po postupném rozšiřování za hranice Nizozemska a Evropy začala společnost v roce 2015 jednat s největším japonským poskytovatelem veřejných služeb s cílem zabezpečit počítačové systémy známé jako technologie Next Generation SCADA.

Spolehlivé podnikatelské prostředí

Dohoda o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem usnadňuje přeshraniční obchod tím, že vytváří kulturu důvěry a pozitivní atmosféru pro podniky. NORT Van Schayik, spoluvlastník a manažer pro rozvoj podnikání ve společnosti Compumatica, uvádí, že japonské společnosti mají velmi příznivý pohled na Evropu v rámci tohoto odvětví, „jsme neutrálním regionem, který je pro kybernetickou bezpečnost velmi důležitý.“ Pan Van Schayik rovněž uvádí, že provádění obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) evropským společnostem poskytlo jasnou výhodu, neboť ukazuje, jak vážně jsme v Evropě, pokud jde o kybernetickou bezpečnost. Podle pana Van Schayika oceňují asijští klienti tento obezřetný přístup, který vyvolává „vzájemnou důvěru a spolupráci“.

Důvěra je například klíčová, pokud jde o síťové protokoly, což jsou soubory pravidel, které umožňují, aby propojená zařízení spolu komunikovala. Japonsko má vlastní zvláštní síťový protokol pro průmyslové odvětví, který je chráněn a nemůže být přivezen ze zahraničí. Zvýšená důvěra mezi EU a Japonskem podpořená obchodní dohodou však vedla k tomu, že se Japonsko v této oblasti otevřelo a vytvořilo příležitosti pro podniky z EU, jako je Compumatica.

Bezúspěšné obchodní cesty

Dohoda o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem rovněž posílila spolupráci mezi oběma regiony v oblasti mobility osob, která měla přímý prospěch z výpočetní techniky. Pan Van Schayik a jeho zaměstnanci cestují do Japonska dvakrát až třikrát ročně, aby jednali se svými klienty. Za tímto účelem mohli využívat ustanovení dohody mezi EU a Japonskem o služebních cestách, která umožňuje krátkodobé obchodní návštěvy po dobu až 90 dnů.

Stabilita podnikatelského prostředí umožňuje společnostem, jako je Compumatica, investovat čas a peníze do vztahů se svým japonským klientem. Toky důvěry mezi Japonskem a EU jako obě sdílejí hodnoty, pokud jde o význam zacházení s údaji s maximální opatrností. Tento pozitivní kruh stability, důvěry a obchodní dohody mezi EU a Japonskem tvoří základ dlouhodobého obchodního vztahu společnosti Compumatica.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy