Zkušenosti podniků:

Kybernetická bezpečnost a okruh důvěry

Kybernetická bezpečnost a okruh důvěry

Odvětví kybernetické bezpečnosti a obchodní dohody EU sdílejí společný základ - důvěra! Compumatica je rodinný podnik se sídlem v Nizozemsku, který má začít vyvážet do Japonska díky obchodní dohodě EU. Vzhledem k tomu, že podniky po celém světě hlásí nárůst kybernetických útoků, význam a hodnota řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti se nutně zvýšily. Právě v této oblasti se Compumatica s téměř 30 lety zkušeností s šifrováním a bezpečností sítí. Tento nizozemský podnik vyvíjí, vytváří a provádí vysoce bezpečná řešení problémů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Po postupném rozšiřování za nizozemské hranice a Evropu začala společnost v roce 2015 vyjednávat s největším japonským poskytovatelem veřejných služeb o zabezpečení počítačových systémů, známých jako technologie Next Generation SCADA.

Spolehlivé podnikatelské prostředí

Dohoda o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem usnadňuje přeshraniční obchod vytvořením kultury důvěry a pozitivní atmosféry pro podniky. NORT Van Schayik, spoluvlastník a manažer pro rozvoj podnikání v Compumatice, uvádí, že japonské společnosti mají velmi příznivý pohled na Evropu v rámci tohoto odvětví: „jeme neutrálním regionem, který je velmi důležitý pro kybernetickou bezpečnost.“ Pan Van Schayik rovněž uvedl, že provádění obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) poskytlo evropským společnostem zvláštní výhodu, neboť ukazuje, jak vážný je v Evropě otázka kybernetické bezpečnosti. Podle pana Van Schayika oceňují asijští klienti tento obezřetný přístup, který podněcuje „vzájemnou důvěru a spolupráci“.

Důvěra je například klíčová, pokud jde o síťové protokoly, což jsou soubory pravidel, které umožňují propojeným zařízením vzájemnou komunikaci. Japonsko má vlastní specifický síťový protokol pro průmyslové odvětví, který je chráněn a nemůže být přivážen mimo Japonsko. Rostoucí důvěra mezi EU a Japonskem, podpořená obchodní dohodou, však Japonsko otevřela v této oblasti a vytvořila příležitosti pro podniky z EU, jako je Compumatica.

Bezproblémové služební cesty

Dohoda o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem rovněž posílila spolupráci mezi oběma regiony v oblasti mobility osob, z níž má přímý prospěch Compumatica. Pan Van Schayik a jeho zaměstnanci cestují dvakrát až třikrát ročně do Japonska, aby jednali se svými klienty. Za tímto účelem mohli využít ustanovení dohody mezi EU a Japonskem o služebních cestách, která umožňují krátkodobým obchodním návštěvám po dobu až 90 dnů.

Stabilita podnikatelského prostředí umožňuje společnostem, jako je Compumatica, investovat čas a peníze do vztahu se svým japonským klientem. Toky důvěry mezi Japonskem a EU, neboť obě strany sdílejí hodnoty týkající se důležitosti nakládání s údaji s nejvyšší péčí. Tento pozitivní cyklus stability, důvěry a obchodní dohody mezi EU a Japonskem tvoří základ dlouhodobých obchodních vztahů společnosti Compumatica.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy