Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Cyberbezpieczeństwo i krąg zaufania

Cyberbezpieczeństwo i krąg zaufania

Sektor cyberbezpieczeństwa i umowy handlowe UE mają wspólne podstawy – zaufanie! Compumatica jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Niderlandach, które ma rozpocząć eksport do Japonii dzięki umowie handlowej UE. Ponieważ przedsiębiorstwa na całym świecie zgłaszają wzrost liczby cyberataków, znaczenie i wartość rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa siłą rzeczy wzrosły. W tym właśnie obszarze Compumatica ma prawie 30-letnie doświadczenie w zakresie szyfrowania i bezpieczeństwa sieci. Ta niderlandzka firma opracowuje, produkuje i wdraża rozwiązania problemów związanych z cyberbezpieczeństwem o wysokim poziomie bezpieczeństwa. 

Po stopniowym ekspansji poza granice Niderlandów i Europę w 2015 r. przedsiębiorstwo rozpoczęło negocjacje z największym japońskim dostawcą usług użyteczności publicznej w celu zabezpieczenia systemów komputerowych, znanego jako technologia Next Generation SCADA.

Wiarygodne otoczenie biznesowe

Umowa o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią ułatwia handel transgraniczny, tworząc kulturę zaufania i pozytywną atmosferę dla przedsiębiorstw. NORT Van Schayik, współwłaściciel i kierownik ds. rozwoju biznesu w Compumatica, twierdzi, że japońskie przedsiębiorstwa mają bardzo korzystną opinię na temat Europy w branży, „jestmy neutralnym regionem, który jest bardzo ważny dla cyberbezpieczeństwa”. J. Van Schayik stwierdza również, że wdrożenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) dało europejskim przedsiębiorstwom szczególną przewagę, ponieważ pokazuje, jak poważny jest nas w Europie pod względem cyberbezpieczeństwa. Według pana Van Schayika klienci azjatyccy doceniają to ostrożne podejście, które wzbudza „wzajemne zaufanie i współpracę”.

Na przykład zaufanie ma kluczowe znaczenie w przypadku protokołów sieciowych, które są zbiorem zasad, które umożliwiają podłączone urządzenia komunikowanie się ze sobą. Japonia posiada własny specjalny protokół sieciowy dla sektora przemysłowego, który jest chroniony i nie może zostać sprowadzony spoza Japonii. Zwiększone zaufanie między UE a Japonią, wspierane przez umowę handlową, doprowadziło jednak do otwarcia Japonii w tej dziedzinie, stwarzając możliwości dla unijnych przedsiębiorstw, takich jak Compumatica.

Podróże służbowe wolne od pośpiechu

Umowa o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią wzmocniła również współpracę między obydwoma regionami w zakresie mobilności osób, z której bezpośrednio skorzystała Compumatica. Pan Van Schayik i jego pracownicy podróżują do Japonii dwa do trzech razy w roku, aby negocjować ze swoimi klientami. W tym celu mogli korzystać z postanowień umowy UE-Japonia dotyczących podróży służbowych, która umożliwia osobom odbywającym krótkoterminowe wizyty służbowe przez okres do 90 dni.

Stabilność otoczenia biznesowego umożliwia przedsiębiorstwom takim jak Compumatica inwestowanie czasu i pieniędzy w relacje z japońskim klientem. Przepływy zaufania między Japonią a UE, jako że obie strony podzielają wartości dotyczące znaczenia traktowania danych z najwyższą starannością. To pozytywne sprzężenie zwrotne stabilności, zaufania i umowy handlowej UE-Japonia stanowią podstawę długoterminowych stosunków biznesowych między przedsiębiorstwem Compumatica.

Udostępnij tę stronę: