Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Bezpieczeństwo cybernetyczne i kręgi zaufania

Bezpieczeństwo cybernetyczne i kręgi zaufania

Sektor bezpieczeństwa cybernetycznego i unijne umowy handlowe mają wspólną podstawę - zaufanie! Compumatica to przedsiębiorstwo rodzinne z siedzibą w Holandii, które ma rozpocząć eksport do Japonii dzięki umowie handlowej UE. W związku z tym, że firmy na całym świecie zgłaszają wzrost liczby cyberataków, znaczenie i wartość rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa z pewnością wzrosły. W tym właśnie przypadku program Compumatica obejmuje prawie 30-letnie doświadczenie w zakresie szyfrowania i bezpieczeństwa sieci. Ta holenderska firma opracowuje, produkuje i wdraża rozwiązania o wysokim poziomie bezpieczeństwa w odniesieniu do problemów z cyberbezpieczeństwem.

Po stopniowym rozszerzaniu działalności poza granice Holandii i Europę w 2015 r. przedsiębiorstwo rozpoczęło negocjacje z największym japońskim dostawcą usług użyteczności publicznej w celu zabezpieczenia systemów komputerowych znanych jako technologia Next Generation SCADA.

Wiarygodne otoczenie biznesowe

Umowa o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią ułatwia handel transgraniczny, tworząc kulturę zaufania i pozytywną atmosferę dla przedsiębiorstw. NORT Van Schayik, współwłaściciel i kierownik ds. rozwoju biznesu w Compumatica, twierdzi, że japońskie przedsiębiorstwa mają bardzo korzystną wizję Europy w tym sektorze, „jesteśmy neutralnym regionem, który ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego”. J. Van Schayik twierdzi również, że wdrożenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) przyniosło europejskim przedsiębiorstwom wyraźną przewagę, ponieważ pokazuje, jak poważne jest bezpieczeństwo cybernetyczne w Europie. Zdaniem pana Van Schayika klienci z Azji doceniają ostrożne podejście, które prowadzi do „wzajemnego zaufania i współpracy”.

Na przykład zaufanie ma kluczowe znaczenie w przypadku protokołów sieciowych, które są zbiorem zasad umożliwiających łączność urządzeń podłączonych do sieci. Japonia posiada własny specjalny protokół sieciowy dla sektora przemysłowego, który jest chroniony i którego nie można sprowadzać spoza Japonii. Zwiększone zaufanie między UE a Japonią, wynikające z umowy handlowej, doprowadziło jednak do otwarcia Japonii w tej dziedzinie, stwarzając możliwości dla unijnych przedsiębiorstw, takich jak Compumatica.

Bezproblemowe podróże służbowe

Umowa o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią również wzmocniła współpracę między oboma regionami w zakresie mobilności osób, co przyniosło bezpośrednie korzyści w dziedzinie Compumatica. Pan Van Schayik i jego pracownicy podróżują do Japonii dwa do trzech razy w roku w celu prowadzenia negocjacji ze swoimi klientami. W tym celu mogli oni skorzystać z postanowień umowy UE-Japonia w sprawie podróży służbowych, która pozwala osobom odbywającym krótkoterminowe wizyty służbowe na okres do 90 dni.

Stabilność otoczenia biznesowego umożliwia przedsiębiorstwom takim jak Compumatica inwestowanie czasu i pieniędzy w relacje z ich japońskim klientem. Przepływy zaufania między Japonią a UE, jako że obie strony podzielają wartości co do tego, jak ważne jest traktowanie danych z najwyższą starannością. To pozytywne sprzężenie stabilności, zaufania i umowy handlowej między UE a Japonią stanowią podstawę długoterminowych stosunków biznesowych Compumatica.

Udostępnij tę stronę:

Linki