Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Napędzanie przyszłości nasłoneczniejącej

Napędzanie przyszłości nasłoneczniejącej

Ml System dostarcza technologie energii słonecznej przemysłowi budowlanemu oraz sektorowi morskiemu i transportowemu nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie i na całym świecie. Jan Strzałkowski, dyrektor ds. sprzedaży eksportowej w systemie ML, twierdzi, że „w przypadku sprzedaży międzynarodowej umowy handlowe naprawdę pomagają”.

Ta polska firma produkuje wyroby szklane i fotowoltaiczne (PV), a także kupuje licencje na sprzedaż produktów pod własną marką. Oznacza to, że kupują komponenty lub produkty od międzynarodowych dostawców spoza Unii Europejskiej, a zatem czerpią korzyści z umów handlowych po obu stronach.

Rynki niewykorzystane

Po sukcesie w całej Europie, zwłaszcza w Szwajcarii i Skandynawii, system ML zaczął badać rynki spoza UE i znalazł lukratywne rynki w krajach takich jak Azerbejdżan, Turcja, Wybrzeże Kości Słoniowej i Ukraina, które są bardzo zainteresowane tymi ekologicznymi rozwiązaniami.

Chociaż istnieje konkurencja ze strony tanich konkurentów azjatyckich, partnerzy systemu ML System poszukują unijnych dostawców ze względu na jakość ich produktów, a umowy handlowe umożliwiają im skuteczniejsze konkurowanie.

Na całym świecie zmienia się sposób myślenia o odnawialnych źródłach energii. Fotowoltaika nie jest już postrzegana jako technologia kosmiczna, lecz jako materiał budowlany, który może przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2.
Jan Strzałkowski, system ML

Pan Strzałkowski stwierdza, że „gdzie dostrzegamy rzeczywistą przewagę umów handlowych, ponieważ czas oczekiwania na klienta ma ogromne znaczenie dla naszej działalności gospodarczej”. System ml posiada zespół ds. eksportu, który zarządza tym procesem i jest „ostatecznie szybciej wysyłać do krajów, które zawarły umowy handlowe”. Głównym elementem procesu jest deklaracja pochodzenia (świadectwo EUR.1), która – zdaniem Pana Strzałkowskiego – gwarantuje bezpieczny przepływ produktu i upraszcza proces ustalania należności celnych. Od czasu wejścia w życie układu o stowarzyszeniu UE-Ukraina w 2017 r. system ML odnotował zarówno zmniejszenie formalności, jak i znaczny wzrost liczby zapytań ze strony nowych klientów z tego regionu. „Pokazuje to, że uproszczenie procesów zostało pozytywnie odebrane przez obie strony i istotnie odgrywa ogromną rolę w prawdziwej codziennej działalności gospodarczej” – mówi Pan Strzałkowski.

Udostępnij tę stronę: