Príbeh spoločnosti:

Plánovanie budúcnosti z minulosti

Plánovanie budúcnosti z minulosti

Lapuan Kankurit je rodinný podnik, ktorý je v Európe veľmi úspešný a za posledných desať rokov obchoduje aj s Japonskom.

Obchodná dohoda medzi EÚ a Japonskom priniesla zvýšenie predaja na tomto dôležitom trhu. Jaana Hjelt
Marketing Manager a majiteľka, Lapuan Kankurit

Fínska spoločnosť navrhuje a chráni širokú škálu kvalitných odevov a domácich potrieb vyrobených z ľanu, vlny, Tencel a bavlny. Zatiaľ čo spoločnosť vyváža aj do USA a Južnej Kórey, Japonsko je hlavným trhom Lapuanu Kankuritu mimo EÚ.

„Za posledných desať rokov náš obrat neustále rastie a Japonsko je veľkou časťou tohto rastu vďaka obchodnej dohode.“ Náš partner v Japonsku bol veľmi nadšený dohodou o hospodárskom partnerstve medzi EÚ a Japonskom," hovorí pani Hjelt.

Minulý rok spoločnosť upevnila svoj vzťah s týmto trhom otvorením hlavnej predajne v Tokiu.

Jednoduchý prechod

Prechod k fungovaniu v rámci obchodnej dohody bol hladký. Lapuan Kankurit už mnoho rokov dokumentuje svoje výrobné procesy, suroviny, udržateľnosť atď., pretože, ako tvrdí pani Hjeltová, „zákazníci v súčasnosti požadujú stále viac informácií a transparentnosti, pokiaľ ide o výrobu.“ To znamená, že väčšina požadovaných dokumentov na preukázanie pôvodu ich výrobkov už bola zavedená, aby mohli ľahko využívať znížené colné sadzby na ich výrobky na japonskom trhu na základe obchodnej dohody.Pani Hjelt tvrdí, že boli znepokojení administratívnou prácou súvisiacou s pravidlami pôvodu v obchodnej dohode, ale v skutočnosti boli príjemne prekvapení, že „bolo jednoduché“.

Väčšia konkurencieschopnosť

Náklady na suroviny, najmä na bielizeň, sa v posledných rokoch zvyšovali. To mohlo negatívne ovplyvniť ich obchodnú činnosť v Japonsku, ale podľa obchodnej dohody sa clá znížili, čím sa kompenzovali zvýšené náklady na materiály, čo Lapuan Kankurit umožnilo zachovať si ceny pre konečného spotrebiteľa.

Silné a udržateľné miestne podnikanie

V súčasnosti podnik Lapuan Kankurit zamestnáva 30 ľudí, pričom tento počet za posledných desať rokov neustále rastie, čiastočne vďaka rastu v Japonsku. Keďže len málo ľudí je vyškolených v tradičnej remesle tkania, poskytuje sa im interná odborná príprava novým zamestnancom, čím sa zabezpečí, aby sa tieto zručnosti nestratili budúcim generáciám.

Všetky suroviny pre výrobky Lapuana Kankurit sú ekologické, certifikované prírodné materiály z overených európskych zdrojov. Napríklad ľan určený na ich bielizeň sa pestuje vo Francúzsku a v Belgicku, spriadacie mlyny sa nachádzajú v strednej a východnej Európe a ich balenie pochádza z miestnych zdrojov vo Fínsku. Dnešní spotrebitelia sa odkláňajú od neetickej rýchlej módy. Tradície minulosti, podporené obchodnými dohodami, vyzerajú ako budúcnosť.

Zdieľať túto stránku:

Rýchle odkazy