Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Porozumienia handlowe tworzą odpowiednią chemię na rzecz wzrostu gospodarczego

Porozumienia handlowe tworzą odpowiednią chemię na rzecz wzrostu gospodarczego

Umowy handlowe prowadzą do większej swobody działania i większej kontroli nad naszym produktem.
Frank Meyer, dyrektor
zarządzający CeraNovis

Przedsiębiorstwo Saarbrücken eksportuje 35 % swojej produkcji poza granice UE do krajów z umowami handlowymi i bez nich. „Istotne znaczenie ma umowa handlowa” - mówi Meyer Meyer.

CeraNovis dostarcza szeroką gamę wysokowydajnych powłok do zastosowań przemysłowych w przemyśle wymiany ciepła, odlewni i przestrzeni kosmicznej. Produkty znajdują się na najwyższym końcu rynku, ale ceny zawsze mają wpływ na klientów. W tym właśnie miejscu umowy handlowe rzeczywiście wykazują swoją siłę. „Ze względu na zniesienie ceł CeraNovis jest naprawdę konkurencyjnym graczem w Kanadzie, Korei Południowej i Republice Południowej Afryki” - twierdzi Meyer, a dochody przedsiębiorstwa wzrosły bezpośrednio w wyniku umów handlowych z tymi rynkami.

Zaoszczędzony czas to oszczędność pieniędzy

Transgraniczny transport chemikaliów może być skomplikowany. Dla młodego przedsiębiorstwa z niewielkim zespołem zarządzającym łańcuchem dostaw formalności mogą być bardzo uciążliwe w przypadku braku umowy handlowej. Na przykład dostarczanie produktów CeraNovis chińskim klientom zawsze jest trudnym procesem, podczas gdy sprzedaż ich południowokoreańskim klientom w ramach umowy handlowej między UE a Koreą Południową jest „cukierem” - mówi pan Meyer.

Dla CeraNovis, CETA, umowa handlowa między UE a Kanadą, przyniosła szczególne korzyści. Od czasu zawarcia CETA deklaracja zgodności stała się znacznie łatwiejsza i ogólnie rzecz biorąc, proces administracyjny, który wcześniej trwał dwa dni, trwał obecnie dwie godziny. Ponadto CeraNovis może obecnie działać jako zarejestrowany eksporter ze świadectwem pochodzenia. „Dla naszych klientów znacznie ułatwiło to proces przywozu, a ponadto zniesienie ceł obniżyło koszt końcowy naszego produktu w Kanadzie o 5-10 %” - stwierdził Pan Meyer.

Osobisty kontakt wnosi wartość dodaną

CeraNovis, jako małe przedsiębiorstwo dostarczające produkt niszowy, rzeczywiście ceni bezpośredni kontakt ze swoimi klientami. „Pomaga to nam zachować palec nad tym, czego potrzebują klienci” - mówi pan Meyer. Jego zdaniem bliskie relacje z klientami są niemal niemożliwe bez umowy handlowej.

Gdy CeraNovis eksportuje do krajów, które nie zawarły umowy handlowej, musi korzystać z usług lokalnego przedstawiciela. Ma to wpływ nie tylko na dolną linię, ponieważ reprezentant przyjmuje odsetek, ale często traci na znaczeniu bezpośredni kontakt z klientem. Jeżeli istnieje umowa handlowa, utrzymują one bliskie stosunki biznesowe umożliwiające im dostarczanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i bezpośrednie zaspokojenie potrzeb swoich klientów.

W ciągu kilku krótkich lat CeraNovis wydzieliła przestrzeń dla siebie, zatrudniając 15 osób i obecnie działając niezależnie od swojego kapitału wysokiego ryzyka. Umowy handlowe odegrały zasadniczą rolę w rozwoju ich rynków międzynarodowych i w dalszym ciągu przyglądają się krajom, które zawarły umowy handlowe na nowe rynki. Perki są zbyt dobre, by ignorować.

Udostępnij tę stronę:

Linki